11 Ağustos 2012 Cumartesi

replica saat


Replika saat Klasik ya da koleksiyon özelliği taşıyan bir nesnenin görünüm açısından birebir kopyası anlamını taşıyan replika kelimesi son yıllarda saat sektöründe de giderek sık karşımıza çıkmaya başlamıştır. İnsanlar merak ettiklerinden, fiyata karşı duyarlı olduklarından ve kolay ulaşılabilirliği açısından replika ürünleri daha çok tercih etmektedirler.
 
Asya’da üretilip tüm dünyada satışa çıkarılan replika saatler 90’lı yılların sonlarından itibaren internet satışlarının da gözde ürünleri arasında yer almaya başlamıştır. Hediyelik eşya amaçlı üretilenlerden yüksek kalitede başyapıtlara kadar çok farklı kategorilerde replika saatler bulmak mümkündür.
 
Orijinallerine oranla daha düşük kalitede malzeme kullanılan replika saatler çoğunlukla Çin’de olmak üzere Asya’nın çeşitli yerlerinde üretilmektedir. Replika saat mekanizmaları ise genellikle Japonya’dan gelmektedir ve kaliteli replikalar 316L kalite çelikten yapılmaktadır. Ayrıca üst düzey bir kurum tarafından resmi bir standardı oluşturulmamış olsa da üreticiler tarafından çeşitli kriterler doğrultusunda belirlenen C kalite ile A+++ kalite aralığında ürünler satışa sunulmaktadır.
 
Yoğun olarak internet üzerinden satışı yapılan replika saatler i satın alırken herhangi bir problem yaşamamak için öncelikle iyi bir araştırma yapmanız önerilmektedir. Satın alma aşamasında ise “kapıda ödeme” seçeneği sunan ve en az 6 ay garanti taahhüdü veren sitelerden işlemlerinizi gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder